Választható valuták

Shinki - Koreai Patika

Mi az a Szádzsu?– Nem jóslat, nem horoszkóp, hanem gyakorlatias tudomány!

Fáj a fejem? Nem mondom azt, hogy ez a sorsom, tűrni kell, hanem beveszek egy fejfájás csillapítót. Az egészség nem csupán fizikai állapotot jelent, nem a betegség hiánya, hanem fizikai, mentális, tudati egyensúly, vitalitás, és derű. Sőt, vannak olyan emberek, akik teljesen harmonikus energetikával rendelkeznek, mégis betegek. Vannak, akik javíthatatlan energetikai kiegyensúlyozatlansággal élnek (például én). 

Tehát, ha valakiben van szándék a sorsa jobbítására, az meg is fogja találni rá a módot,

legyen szó egészségről, vagy bármi másról.

Ennek az alapja, hogy tudjam a szádzsumat. A következő lépés, hogy tudomásul is vegyem.

Ebben a fázisban célszerű eldönteni, hogy oké, tudom, de nem érdekel, élek, ahogy eddig, vagy azt, hogy a fene sem akar állandóan szenvedni, megpróbálom kijavítani, amit lehet. Ehhez, én még hozzáteszem azt is, hogy igyekszem úgy élni, hogy a következő életeim egy kicsit kevésbé legyenek bajosak, azaz a saját értékrendem, és lehetőségeim szerint próbálok „jó” lenni.

Ha eddig eljutottál az olvasásban, feltehetőleg tényleg érdekel: mi a szádzsu!

Nagy múltú, a Jin-jáng elv és az 5 elem alapján kidolgozott energetikai térkép felállítása és az abból való olvasás tudományát nevezik szádzsunak.

Koreai dolog, ezt tanult emberek készítik, a koreaiak pedig igen gyakran veszik igénybe.

Nem jóslat, nem horoszkóp, sokkal inkább elárulja, hogy teheti jobbá az ember az egészségét, a másokkal való kapcsolatát.

Korfüggetlen….

Gyermek esetében megmutatja miben lehet sikeres, mit fog tudni örömmel végezni majd, ha felnő.

Aki kicsit elbizonytalanodott, hogy merre tovább, annak is ad tanácsot.

Nagyon gyakorlatias tudomány, például választ ad arra, hogy költözni jó e adott időszakban, vagy inkább érdemes várni, viszont nehezen birkózik meg az olyan kérdésekkel, hogy „mi az életfeladatom”?

Nincs ugyanis egy adott feladat, időszakonként változnak a szerepeink

A sorsszerű dolgok benne vannak, ezt, aki szeretné tudni, megkérdezi, aki nem szeretné tudni, az nem kérdezi meg. Munkalehetőség, kapcsolati kérdések, semmi humbug, csak mindennapi konkrét cselekvési terv és persze az egészség, illetve némi segítség, hogy lehetne jobb. Körülbelül ez a szádzsu.

Gyakorlatilag színtiszta energetika, illetve energetikai alapon nyújtott segítség, persze csak abban, amiben lehet segíteni.

Azt hiszem, a szádzsu azért hasznos, mert segít elfogadni amit el kell, és lehetővé teszi a változtatást azon, amin lehet. A sorsunk ismerete, elfogadása igen nagy ajándék, ugyanis akkor szűnik a görcsös akarás, a pótcselekvések hosszú sora, és egyértelművé válik, hogy mi az a része az életünknek, amin valóban lehetséges változtatnunk. Egy biztos. Végső soron minden szádzsut mi készítünk magunknak. Előző életeink szándékai, gondolatai, szavai, és tettei által. Nincs kinél reklamálni, hogy de miért. Jó szándékkal lenni, a következő életeink szádzsuját alapozza meg, ahogy a rosszindulat is azt teszi, csak más lesz az eredmény.

A világon egy szádzsus van, aki beszél magyarul,

ő pedig Lee Olivér, a férjem. Nem tökéletes a magyar tudása, rég nem voltunk már otthon, de azért gond nélkül megérteti magát a szádzsut kérőkkel. Visszamenőleg 3 generációs szádzsu felmenőkkel.

A szádzsu egy összefoglaló név.

Van ugye a legismertebb, ami emberek sorsát, és a szabad akaratukból fakadó változások lehetőségét elemzi. Ezen belül is több iskola van. Ezeket többnyire csak a szádzsu mesterek ismerik jól. A férjem egy nagyon nehéz, és nagyon régi iskolát, irányzatot tanult, az egyik legpontosabb, de ahogy ő mondja, “nem olyan mesélős”. Az azt jelenti, hogy célratörő, egyenes, nem fogalmaz soha kétértelműen, és nem is bőbeszédű. Furcsa véletlen, hogy az ehhez legközelebb álló, szintén nagyon nehéz, de roppant hatékony akupunktúrát tanulta mellé. Emiatt plusz egészségügyi tanácsot tud adni, amit “csak a” szádzsu nem. Van aztán, ami arcot elemez. Van olyan ami tájépítészettel foglalkozik. Azon belül is folyó vizekkel külön, tengerpartokkal külön, városépítészettel ismét csak külön. Van olyan, amibe belekeverik a koreai horoszkópot, de a tiszta szádzsu ilyet nem tesz. Van, ahol az energetika kap nagy hangsúlyt. Energetikát Olivér is használ de nem ez a fő vonal az elemzésében. Ha nagy ritkán megemlíti a horoszkópot, az azért van, mert adott személyre nagyobb erővel hat, mint másokra. Alapvetően az ő szádzsuja nem használja az asztrológiát. Az energetika azon része, ami színekben, elemekben nyilvánul meg, része az elemzésnek. A legfontosabb része, a nagy, és kis sors, azaz az elkerülhetetlen sorsszerű események, illetve a bizonyos mértékig befolyásolható sorsszerű események jelzése. Jellemrajzzal ő kizárólag a külföldi szádzsuk kedvéért foglalkozik, mert ott ismeretlen maga a szádzsu, nem tudjuk felmérni, ki mennyire ismeri önmagát, inkább mond róla pár mondatot. A szádzsu nem elemez múltat. Természetesen látja a múlt meghatározó eseményeit, de ezt soha nem említi. A múlt és a jelen, illetve a jövő összefüggéseiből csak azt mondja, ami az elemzést kérő hasznára lehet. A férjem egyik specialitása a párkapcsolati szádzsu, és az eldöntendő kérdések, meg a név elemzés, illetve a geográfiai szádzsu, azaz ha megveszem ezt a telket, házat, vajon ott egészséges, boldog lehetek e, vagy energetikailag az nem jó nekem, és a családomnak. Ugyanez igaz telkekre, üzleti célra vásárolt ingatlanokra, sírhelyekre is. Idén eladjam, ne adjam, megvegyem, ne vegyem,stb. A gyermek szádzsuk még azok, amelyek nagyon hasznosak szerintem, mert ott ugye a lehetőségek tárháza még hatalmas. Személy szerint a párkapcsolati szádzsut is nagyon sokra tartom, mert sok szádzsut láttam, ahol egyik fél szinte megölte a másikat, és ez fel sem tűnt egyiknek sem. Egyszerűen a sors energiáik így működtek. A város, ahol élünk, természetesen szádzsu mesterek segítségével épült. Előre megmondták, hogy a déli városkapu Szöulban le fog égni, mert a szádzsu figyelembe vétele nélkül építkeztek a környéken. Leégett. Újra építették, és a kereskedelmi turizmust átirányították a keleti város kapuhoz, azóta rendben van.



Milyen kérdések jönnek elő és lehet rá szádzsuval választ kapni ? Miért vagyok beteg? Mire kell figyeljek? Tudom másnak kérni a szádzsut? Párkapcsolati szádzsu? Ezekre a válasz, mind IGEN.
Energetika, vagy nem energetika, életmód, vagy miért vagyok beteg?

Ez a kérdéskör merült fel a napokban több esetben is.

Van, amikor az energetika kiegyensúlyozható, a betegségek abból fakadnak, az egy nagyon jó dolog, mert lehet rajta segiteni.

Van aztán amikor a szádzsu szerint nincs betegség, de az életben van, és az energetika is rendben. Olyankor egyértelmű, hogy a negyven százalék önerővel van gond, azaz táplálkozás, mozgás, életmód probléma okozza a megbetegedéseket.

Van aztán olyan is, amikor fel van borulva az energetika, de kiegyensúlyozhatatlan, erre mondjuk, hogy az illető megszivta, én pont ebbe a kategóriába esem.

Van olyan is, hogy valakinek nem az energetikai háztartásával van gond, egyszerűen a sorsa a krónikus betegség, vagy a sok apró heveny, esetleg ezek párhuzamosan. Ott, mint életfeladatot érdemes felfogni az ezzel való együttélést, az ilyen eset nem korrigálható, ugyanis nem hiba, hanem sors.



A koreai étkezésben hagyományosan törekednek az üm-jáng egyensúly megtartására. Ezt színekkel érik el, illetve egy ennél finomabb módszerrel, az energetikai hő ismeretének felhasználásával. Ma már persze szinte senki sem eszik minden étkezés alkalmával tökéletesen kiegyensúlyozott fogásokat, de régen erre nagyon ügyeltek. Azt nagyjából napjainkban is tudja minden koreai, hogy neki milyen típusú ételeket szerencsés fogyasztani, mert egyrészt benne van a szádzsujában, másrészt a hagyományos koreai orvos is elmondja neki, mi több, le is írja. Tulajdonképpen a hagyományos koreai orvoslás épp úgy az energetikai egyensúly helyreállítását célozza, mint az életmód szádzsu. Ünnepek alkalmával viszont hagyományos ételeket fogyasztunk, mint a csápcse, vagy a takkuk, és sok más. Ezekben az ételekben mind az öt szín megtalálható, a tálaláskor ezt külön ki is hangsúlyozzák. Hétköznapokon, mi például nem fogyasztunk marha húst, mert nekünk az nem jó, a marha kimondottan meleg energetikájú étel. Ezzel szemben a sertés hideg, nekünk az jó. Szerencsés eset, hogy az energetikai igényeink többé, kevésbé egybe esnek, így nem kell három felé főzni. A színekhez elemek társulnak, például a feketéhez a víz, a sárgához a föld. Egy komplexebb értelmezés alapján, az élénk sárga, és a matt sárga eltérő üm-jáng energiát képviselnek, és az egyéni étrend kialakítása során még egy sor finom energia rezgést is hozzá számolnak, így lesz az egyik ember számára gyógyszer, ami a másiknak méreg. Ennek az alap igazságnak a fényében nagyon sokan, krónikus betegséggel szívesebben fordulnak koreai orvoshoz, mint nyugatihoz, míg egy autóbaleset következményeivel természet szerűen mindenki nyugati orvoshoz megy. Itt jól megfér a kettő egymás mellett, az emberek bármelyiket igénybe vehetik, mindkettő TB támogatott. Az, hogy az eszeveszett gyors élet, a rengeteg munka, és a sok alkohol, dohányzás ellenére Koreában egészséges, és igen hosszú életű a népesség döntő többsége, a táplálkozásnak köszönhető, hiszen az vagy, amit megeszel. Ez pedig egyéni, nincs általában jó, és általában helytelen, kizárólag egyéni szinten van.

A szádzsu nem jósol meg semmit, az egy másik műfaj. A szádzsu, az a sorsunk, illetve a sorsunk azon része, amihez engedélyünk van hozzáférni, na nem ingyen, erre született emberek segítségével, akik ehhez még sok évet tanulnak is ebből a tudományból. Tehát nem tudja megmondani, hogy jövő évben lesz e lottó ötösöd, de azt igen, hogy a jövő évben milyen erők és milyen irányba támogatják az anyagi helyzeted. Nem biztos, hogy van párod, de a szádzsudban megvan, hogy van, vagy nincs. Ha van, és mégsincs, akkor úgy döntöttél, hogy nem akarsz, ha nincs, akkor lehet, hogy millió van, de egyik sem “A” társ. Nem tudja megmondani, hogy holnap délután fél ötkor elüt a villamos, de azt igen, hogy meggyengül az összes energetikai támogatás egyszerre, abból pedig igen sok, különböző van. Koreaiul az élet, és a kozmikus erőt úgy mondjuk, hogy “ki” ha valami megakad, azt úgy mondjuk, hogy “mákkidá”. Ha ki(gá) mákkidá, az manapság azt jelenti, hogy valami lélegzet elállító, eredetileg azt jelentette, hogy valaki meghalt, ugyanis elakadt az energia ami éltet minden élőt. A szádzsu többek között ezekkel az energiákkal dolgozik, ezért meg tudja mondani, hogy mely szerved érzékeny a betegségre, milyen jellemző tulajdonságokkal születtél, mik adódtak ahhoz hozzá, mik fognak még hozzá adódni. Mondjuk szép a bőröd, vagy épp jók a fogaid, vagy az ellenkezője. Milyen hivatás illik hozzád, jó e a társad, hogy alakul a kapcsolatod a gyerekeddel, milyen állatot tarts, mi legyen az újszülött neve, vagy a tiéd ha vállalod az ezzel járó kezdeti értetlenkedést, és még millió egyéb fontos, és érdekes dolgot tud. De nem jósol, és nem él senki helyett, viszont ha szeretnéd, segít abban, hogy az adott kereteid között, ezt a legteljesebben tehesd meg.

Magyar