₩ 22,900
Sem higítva nincs, sem más anyag nem került bele, ez színtiszta csáungo. Érdemes a kezelendő bőrfelületre kenni csak, általános ápolásra és megelőzésre ott vannak a csáungoval készült egyéb termékek. Nagyon tömény, gyógyszer minőségű termék. 10 grammos kiszerelésben. Színtiszta csáungo, méhviasszal keményítve. Lokálisan ajánlom használni, nagyobb méretű bőrproblémára. Nyugodtan le is lehet tapasztani a csáungót egy ragtapasszal és úgy aludni, nem tud elkenődni és erősebben is hat. Ez emulgált csáungo(Csáungo gyógykrém – JKP) azoknak, akik nem szeretik a kenőcs zsíros érzetét. Bárki és bárhová kenheti, testre, arcra egyaránt. Kortól és bőrtípustól függetlenül.
A csáungo pedig igazán – igazán nagyszerű gyógyszer, a bőr betegségeit gyógyítja külsőleg használva. A létező összes szemölcsre, éranyajegyre, pigmentfoltra, gombás, penészes bőrbetegségre, az ekcéma összes formájára és még a psoriasisra is orvosság. Kizárólag csáungo olajat tartalmaz, a színét és az illatát is az adja. Minden, bőrön megjelenő kinövésre, ekcémára, psoriasisra gyógyír, enyhe vitiligora, de a pigmentfoltokat is elhalványítja, tartós használat mellett megszünteti. A híres “juri pibu” azaz üveg-bőr, a több száz éves koreai szépségideál megteremtője. Csoda gyógyszer a csáungo a bőrre, így természetesen a test bőrére is az. Túl ezen ránctalanító, erős hidratáló, bőrnyugtató, feszesítő és egységes tiszta bőrt eredményez a tartós használata.
A méhviasz hatása a bőrre
Az érzékeny bőr nagyobb odafigyelést és gondosabb ápolást igényel, hiszen könnyebben kipirosodik, kiszárad, veszít feszességéből és rugalmasságából. Érzékeny bőre nem csak azoknak lehet, akik öröklött hajlamokkal rendelkeznek, mert kiválthatja a stressz, helytelen életmód, környezeti tényezők is. A méhviasz a virágporral, propolisszal és a mézzel együtt rengeteg jótékony hatással járul hozzá ahhoz, hogy a bőr szép és egészséges legyen. A méhviasz hatékonyan tisztítja meg a bőrt a szennyeződésektől, ugyanakkor nem okoz fölösleges irritációt. Gyulladásgátló hatása nyugtatja a bőrt és helyreállítja az apróbb sérüléseket is. Antibakteriális hatása gátolja a fertőzések kialakulását, lágyítja a bőrt és védi a kiszáradástól. A méhviasz a sejteket is regenerálja, erősíti a bőr ellenállását az UV sugarakkal szemben, így rendszeres használata egész évben ajánlott.
Az ekcéma itthon a lakosság körülbelül 15-20%-át érinti kellemetlenül. Igen, sajnos engem is. Ez a krónikus bőrbetegség nem válogat, akár újszülötteken is megfigyelhető és sokan idős korban is viselik az árulkodó vissza-visszatérő tüneteket. Ezek közül a legzavaróbb a folyton viszkető bőrfelület, ami elvékonyodik, kiszárad, kisebesedik, ennek pedig a látványa sem szép. Az időben elkezdett kezelés és a sebesedés megelőzése azonban sokat könnyíthet az életünkön.
Az ekcéma kezelésében nagy szerepe van a méhviaszban található propolisznak. A propolisz elősegíti a sebgyógyulást, a benne található természetes antioxidánsok felveszik a kesztyűt a gyulladásos folyamatokkal és fertőzésekkel. Ezen kívül a méhviasz alkotóelemei képesek elnyomni a hisztaminok felszabadulását a bőrben, ennek köszönhetően pedig a kisebesedést is jó eséllyel elkerüljük.
Legyen tél vagy nyár, az ajkaink bőre a legérzékenyebb talán az egész testünkön. Télen a csípős hideg, nyáron a napsütés és a szél szárítja, ha nem gondoskodunk megfelelő ápolásról. A méhviasz mindezek ellen védelmet képes nyújtani, hosszan tartó hidratáltságot eredményezve. Naná, hogy a legkiválóbb bio hatóanyagokkal elegyítve még hatásosabb, ezért nyugodtan mazsolázgass ajakápolóink között. Jönnek a hűvösebb időszakok, ilyenkor a legjobb, ha a megelőzésre fókuszálunk és nem várjuk meg míg a bőrünk minden vízkészletét felhasználva végül fakó és élettelen -vagy ami még rosszabb- sebes és fájdalmas lesz.
A “tigriscsíkok” teljesen természetes velejárói a női létezésnek, kialakulásuk hátterében hormonális változások és a bőr számára lekövethetetlen fizikai átalakulások (fogyás és hízás egyaránt) állnak. Ahogyan a kialakulásuk úgy az eltüntetésük sem a gyors lefolyású kezelések sorába tartozik, de megéri megadni az időt a sejtjeinknek a regenerálódásra.
A méhviasz szerepe a striák kezelésekor abban nyilvánul meg, hogy lezárja a bőrfelületet, hogy a hatóanyagok bejussanak oda, ahová kell nekik- a bőr mélyebb rétegeibe. Itt aztán szépen háborítatlanul elvégzik a dolgukat. A kókuszolaj, a kakaóvaj és a shea vaj hármasa, és a méhviaszban található propolisz sejttámogató képességeivel valódi elsősegélyt nyújt a roncsolódott bőrszerkezetnek.
Bővebben a saját csáungoról:
Elkészült a saját csáungo-m. A saját itt azt jelenti, hogy nem vásároltam kész csáungo olajat, mint eddig, hanem felkutattam a receptet, megvettem a hozzávalókat és elkészítettem. Első lépésben sertészsírt kellett készítenem, az is kell bele és itt nem esznek olyat, úgyhogy magad uram, ha szolgád nincs, szereztem hájat és kisütöttem, illetve inkább főztem, tekintve hogy kozmetikai célra készült, lényegesen alacsonyabb hőmérsékleten főtt, mintha mondjuk tepertő lett volna a célállomás. Kész lett, többször átszűrtem, félretettem. Aztán fogtam nyolc liter színtiszta szezámolajat és adott hőmérsékletűre hevítettem, önmagában főztem a megadott ideig, majd húsz fokot emeltem a hőmérsékleten és beletettem 600g dánguit. Egy óráig főtt, kivettem, lehűtöttem 80 fokra, beletettem az organikus méhviaszt és a disznózsírt. Ezt követően 110 fokon egyesével felfőztem benne 16x600g különböző gyógynövényt, azaz 9 kiló zsiradék magába szívta 9.6kg(!) gyógynövény minden erejét, azt is egyesével, nem egyszerre. Majd lehűtöttem, jeges vízben tettem és már kész is…
Csáungo eredménye. A csáungo, alig pár nap használat utáni állapot. : Facebook csoport csáungó képes eredmények, előtte-utána
Kozmetikumokkal (és főzetekkel) kapcsolatos kérdések, melyik krém kinek ajánlott(korosztály/bőrtípus) Mennyi a szavatosság idejük? Minden válasz a GYIK-ban(Gyakran Ismételt Kérdések) menüpontban találhatóak meg.(Keresd: a nyolcadik pontban, Kozmetikumokkal kapcs kérdések alatt)
Még nincs értékelés.
Légy az első, aki értékeli: "Csáungo kenőcs – SHINKI"