Választható valuták

Shinki - Koreai Patika

Aszangcso-niacin pattanástalanító szérum – SHINKI

 24,900

Savas kémhatású a niacin savtól és azzal párhuzamosan az erős aszangcso főzet gyógyítja a pattanásos bőrt, gyulladásgátló, pórusösszehúzó hatású. Kimondottan erősen pattanásos bőrre ajánlom. 30ml-es kiszerelésben kapható.
Hiánypótló készítmény készült, a pattanástalanító szérum. Teljesen zsiradék mentes, az aszangcso(*어성초) gyógynövény erejével és niacinnal, továbbá száz százalékos, színtiszta aloe vera géllel veszi fel a harcot a pattanások ellen.

Összetétele :aszangcso főzet, aloe vera gél, niacin 6%, carbomer, növényi glicerin, natrium benzoát

30 ml
Kamaszoknak, hormon problémásoknak, zsíros bőrre, tág pórusokra, pattanásos bőrre, reggel és este. Vattakorongra nyomjuk és a megtisztított bőrre kenjük, finoman paskoljuk.

Mi az aszangcso & miért jó?

Aszangcso(*어성초)Gyógynövény. Nagyon hatékony bőrápoló, ekcémás bőrre is ajánlják. Az aszangcso egy lágyszárú gyógynövény, elsősorban tüdő gyógyszer belsőleg és bőr gyógyszer külsőleg. A hagyományos koreai orvoslás szerint a tüdő, mint szervrendszer értelmezendő, nem csak a tüdőt jelenti, de az alá rendelt szervek összességét. Ezek közé tartozik a bőr is. Ezért ami belsőleg jó a tüdőnek, az külsőleg jó a bőrnek. Az allergia főzet része az aszangcso, így a könnyen irritálódó, allergiára hajlamos bőrre jó az aszangcso tartalmú kozmetikum. Gyakran rozáceás, ekcémás bőrre is alkalmazzuk, súlyos esetben több más gyógynövény kiséretében. A hajas fejbőrt különösen jól ápolja, hűsíti, gombát, korpát, gyulladást csillapító, gyógyító hatású gyógynövény. Problémás bőrre igazi “adu-ász”.

Mi az aloe vera & miért jó?

A leveléből kinyerhető gél egy olyan nagyszerű anyag, ami “mindenre is” jó. Nem véletlen, hogy egyre többen használnak aloe verát arcra, hiszen itt is számos bőrproblémán segíthet.

Ősi csodaszer: 
Az aloe gyógyhatásainak ismerete közel sem új keletű dolog. Már az ókorban is használták, állítólag Kleopátra is e növény segítségével őrizte meg szépségét. A levelében található kocsonyás, zselészerű anyag számos értékes hatóanyagot tartalmaz: vitaminokat, ásványi anyagokat, aminosavakat, nyomelemeket, mono- és poliszacharidokat.
Ezek az összetevők mind jótékony hatással vannak nem csak a bőrre, hanem tulajdonképpen az egész testre, hiszen az aloe verát belsőleg, italként is lehet fogyasztani.
Az aloe vera gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató és hidratáló hatással rendelkezik, ezért arcbőrre is kiválóan alkalmazható. Nagyon hatékony például az aknés bőr kezelésében, hiszen megszünteti a bőrpírt, csökkenti a fájdalmat, mérsékli a gyulladást, és gyorsítja a bőr regenerációját, ezáltal a pattanások után maradt hegek is gyorsabban begyógyulnak.
Bátran használhatjuk zsíros bőrre is, ugyanis csökkenti a túlzott faggyútermelést, ezáltal a bőr kevésbé fog fényleni. A fakó, száraz bőrűek számára jó hír, hogy nekik sem kell nélkülözniük, az aloe vera arcra gyakorolt hatásai ugyanis számukra is kedvezőek: feltölti a bőrt nedvességgel, üdébbé teszi, és segíti a megújulásban.
Akinek érett a bőre annak a rántalanító krémek mellett ugyancsak érdemes időnként aloe verával is kényeztetnie az arcát, hiszen a gél serkenti a kollagéntermelést, mely által a ráncok csökkennek, a bőr kisimul, feszesebb és puhább lesz.
Felmerül a kérdés, hogy vajon azoknak milyen előnye származik az aloe használatából, akinek normál bőre van, és nincs semmi különösebb problémája? Természetesen nekik is érdemes kipróbálni ezt a természetes csodaszert, hiszen segít minél tovább megőrizni a bőr természetes szépségét, fiatalságát, és közben értékes anyagokkal látja el.
Látható, hogy ez a növény mennyi pozitív hatással rendelkezik, így bátran használjuk az aloe verát arcra akár minden nap, hiszen az egyik legsokoldalúbb natúr bőrápoló szer.

Mire használhatod az aloe vera gélt?

Az aloe vera gél hűsítő és nyugtató hatású, megállítja a bőr viszketését és helyreállítja a bőrt. Ezenkívül lágyító és gyógyító hatása van. Számos különböző tulajdonságával az aloe vera ideális a következők kezelésére:

  1. Kisebb égések.
  2. Leégés – védő és megelőző kezelésként.
  3. Fagyos sérülések.
  4. Rovarcsípések.
  5. Bőrhorzsolások és vágások és karcolások.
  6. Nem szövődményes elváltozások a bőrön és a nyálkahártyákon, például repedezett ajkak, szoptatás utáni mellbimbók fájdalmai, vagy ha a baba feneke vörös, stb.
  7. Száraz és repedezett kéz és láb.
  8. Vörös foltok és apró vágások szőrtelenítés és borotválkozás után.
  9. Striák a terhesség alatt.
  10. Ekcéma, pikkelysömör és egyéb bőrpanaszok.
  11. Korpásodás és zsíros vagy száraz fejbőr.

Mi az a niacinamide & miért jó?

A niacinamide a B3-vitamin bőrápolásban használatos fancy neve vagy nikotinamid. Ez egy sokat kutatott, bizonyítottan hatásos összetevő, ami meglepően sok mindenre jó. Vízben oldódik, nagyon könnyed, akár vízszerű formulákat is lehetővé tesz, így a kombinált-zsíros bőrűek is szuperül használhatják. És jól is teszik, ha használják, hiszen a Nia (ahogy a tudatos bőrápolók becézni szokták :)) nemcsak a bőröregedés tipikus jelei ellen (ráncok, foltok) segít, de kifejezetten anti-aknés hatása is van. Szerepet játszik abban is, hogy a bőr korábbi károsodásának a jeleit javítsa. Tényleg meglepően multi-funkciós összetevő, soroljuk is:

 

  • Ráncok elleni hatás — Körülbelül a húszas éveink közepétől kezdve a kollagéntermelés sajnos fokozatosan lassulni kezd a bőrben, emiatt pedig idővel megjelennek a ráncok. Általános tévhit, de a kollagént nem tudod kívülről pótolni, vagyis hiába is használsz kollagéntartalmú krémeket, azok nem fognak a bőrödbe csodás módon a megfelelő helyre beépülni, és nem fogják a bőrödet feszesebbé tenni (maximum hidratáltabbá). Ha valóban tenni szeretnél a ráncok ellen, akkor a mindennapi fényvédelem mellett a legjobb dolog, amit tehetsz, ha belülről turbózod a bőröd természetes kollagéntermelését és egyéb fontos fehérjéinek a termelését. A niacinamide pedig segít ebben 🙂 4-5%-os mennyiségben használva bizonyítottan serkenti a bőr természetes kollagén- (és egyéb fehérjék) termelését, így hosszútávon, folyamatosan használva hatásosan segíti a ráncok elleni harcot. (Azért tudd, hogy ebben igazán nagyágyúnak a retinoidok számítanak, vagy a hernyóselyem protein, lóolajat tartalmazó készítmények, így nem feltétlenül ajánljuk, hogy cseréld le a szérumodat egy niásra, ha az anti aging a fő célod, de kiegészítésnek mindenképpen jó ötlet, a retinoid, hernyoselyem protein, lóolaj és a niacinamide egyébként is nagyon jó barátok).
  • Pigmentfoltok elleni hatás — A pigmentfoltok az egyik legmakacsabb bőrproblémák közé tartoznak, amikkel szemben többnyire csak akkor lehetsz hatásos, ha komplex támadási stratégiát dolgozol ki, és egyszerre több fronton is akadályozod a pigmentációs folyamatokat. Az egyik ilyen frontvonal, a pigment bőrfelszín felé való vándorlását gátló sereg egyik éllovasa a niacinamide. Tanulmányok szerint 2-5% niacinamide 8 héten át, naponta használva láthatóan halványítja a pigmentfoltokat, különösen, ha egyik jóbarátjával, az acetyl glucosamine-nal párosítják. De ha tuti eredményt szeretnél a Csáungo termékeinkel nem tudsz mellé lőni.
  • Pattanások elleni hatás — Bár önmagában nem tudja megoldani a pattanások problémáját, de nagyon szuperül segíti a harcodat egy jól átgondolt és klasszul felépített, tudatos arcápolási rutin részeként. A nia ugyanis segít a faggyútermelés normalizálásában és gyulladáscsökkentő hatású is. Már 4%-os mennyiségben (naponta, hosszútávon alkalmazva) jelentősen hozzájárul a sikerekhez; egy kutatásban 8 héten át vizsgálva a résztvevők 82%-ánál lehetett javulást kimutatni.
    Tipp: A niát kifejezetten szuper ötlet lehet a rutinodban zinc PCA-val és/vagy sarcosine-nal kombinálni, amik tovább fokozzák a hatást: segítik a faggyútermelés normalizálását (anélkül, hogy szárítanának), a zinc ráadásul antibakteriális hatású is.
  • Tág pórusok elleni hatás — Amikor a pórusok kitágulnak (pélául azért, mert eltömődtek, és mitesszeressé váltak; vagy mert huzamos ideig nem használsz fényvédőt, és a káros UV-sugarak itt is pusztító hatást mérnek a bőrödre), akkor a pórusok fala ernyedtebbé válik, kevésbé lesz feszes. Ha eredményesen szeretnéd a pórusok méretét normalizálni, akkor fontos, hogy a pórusok falának feszesítésére is odafigyelj. A niacinamide ebben segít, simító és feszesítő hatásának köszönhetően rugalmasabbá teszi a pórusokat. Ha konkrétan erre a hatásra hajtanál, ajánljuk figyelmedbe, hogy ötvözd nyugodttan a Póruszáró Pink szérummal!
  • A bőr védőrétegét erősítő hatás — A bőr védőrétege nagyon fontos szerepet játszik az egészséges bőrműködésben: óv és segít megőrizni a hidratáltságot. Ha sérül, akkor a bőröd például kiszáradhat, irritációra és gyulladásra hajlamosabbá válhat, és jobban ki lehet téve a környezeti ártalmaknak is. A védőréteg igazából egy kocsonyás anyag, ami a bőrsejtek között található, és főleg zsírsavakból, koleszterolból és keramidokból áll. A kutatások szerint már 2% niacinamide képes serkenteni a zsírsavak-, a koleszterol- és a keramidszintézist, ettől a bőröd pedig puhább és ellenállóbb lesz.
  • Bónusz hatások — De nemcsak anti-aginben szuper, és nemcsak pattanások ellen érdemes bevetni. Bónuszként antibakteriális tulajdonságai is vannak, és segíti a bőröd UV-sugarakkal szembeni védekezőképességét. Kifejezetten jót tehet rosacea vagy ekcéma esetén, igaz, ilyenkor érdemes csínján bánni vele, és nem egy nagyon erős, 10%-os mennyiséggel kezdeni.
    Tipp: Ha érzékenyebb a bőröd, és Neked valamiért mégis az ütősebb mennyiségű naicinamide szérumok a szimpatikusak, akkor érdemes lehet az elején az esti hidratálódba cseppenteni belőle, hogy gyengíts az erején.

Ahogy a fenti listából láthatod, tényleg egy csúcsszuper, multi-tasking összetevőről van szó, ami egyszerre több fronton is segíti a hatásos bőrápolásodat. De jó ha tudod, egy fecske nem csinál nyarat: a tudatos bőrápolás egyik legfontosabb alapelve, hogy széles spektrumú ápolást nyújts a bőrödnek. A bőr nagyon bonyolult gépezet, és egyetlen összetevő önmagában sosem lesz képes ténylegesen átváltoztatni. Kövesd a koktél-elvet, tudd, hogy mindig többféle jótékony összetevő összehangolt munkájára van ehhez szükség.

Mik a helyes lépések az arcápolási rutinban? Mi után mi jön? Olvasgass róla blogposztunkban:

Kozmetikumokkal (és főzetekkel) kapcsolatos kérdések, melyik krém kinek ajánlott(korosztály/bőrtípus) Mennyi a szavatosság idejük? Minden válasz a GYIK-ban(Gyakran Ismételt Kérdések) menüpontban találhatóak meg.(Keresd: a nyolcadik pontban, Kozmetikumokkal kapcs kérdések alatt)

Reviews

Még nincs értékelés.

Légy az első, aki értékeli: "Aszangcso-niacin pattanástalanító szérum – SHINKI"

Your email address will not be published.

Magyar